Ekologia nie musi być droga

Doceniamy otaczającą nas przyrodę i wiemy, że wiele zależy właśnie od nas, dlatego chcemy zarazić Cię proekologicznym entuzjazmem i obalić mity o tym, że ekologiczne życie jest trudne i drogie.

Każdy z nas spotkał się z pojęciem „Eko”, ale co to tak naprawdę znaczy? Potocznie „ekologiczny” znaczy „naturalny”, lecz bardziej trafne jest określenie „neutralny”.
Ekologia to nauka o holistycznym podejściu do przyrody i procesów, które w niej zachodzą.
Możemy sobie wyobrazić, że rośliny i zwierzęta, w tym ludzie, to mechanizmy maszyny, planety Ziemi, w której każdy element jest od siebie zależny. Na przestrzeni jednego wieku człowiekowi udało się przystosować przyrodę do swoich potrzeb, nie rekompensując tego, co wykorzystał. Dlatego tak ważne jest ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Po pierwsze: Segreguj
Po drugie: Oszczędzaj
Po trzecie: Kupuj świadomie

Nieprawdą jest, że proekologiczne rozwiązania są skomplikowane. Krąży też
przekonanie, że żeby być Eko trzeba dużo wiedzieć i sporo wydać.

Codzienne, domowe czynności, proste i świadome wybory, to właśnie znaczy być Eko.
Te małe, proekologiczne gesty znaczą najwięcej!
Chcesz żyć ekologicznie ale nie wiesz od czego zacząć? Podpowiadamy co możesz zrobić: nie wyrzucaj wszystkiego od razu, pomyśl “Czy może mi się to do czegoś jeszcze przydać?”. Zamień “jednorazówki” na produkty wielokrotnego użytku. Segreguj śmieci, żeby mogły trafić do recyklingu, kompostuj odpady bio. Wyłączaj światło kiedy wychodzisz z pokoju, zakręcaj wodę przy myciu zębów, zbieraj deszczówkę Przejdź się, wsiądź na rower lub wybierz komunikację miejską zamiast jechać samochodem i korzystaj z odnawialnych źródeł energii. Tak mało, a tak wiele!

Czy wiesz, że masz również ogromny wpływ na zmniejszenie emisji do środowiska podczas robienia zakupów?
Ty decydujesz u kogo, co i jakiej jakości kupujesz.
Wybieraj produkty Eko: lokalne i bio, zwracaj uwagę czy opakowania są z recyklingu, papieru lub czy możesz je wrzucić do kompostu. Kupuj ubrania z recyklingu lub “drugiej ręki”. Zamiast wyrzucić zepsute przedmioty, naprawiaj je. Jedz mniej mięsa, a więcej warzyw i owoców, dodatkowo dbając o zdrowie. Wszystko dotyczy śladu węglowego, czyli procesu produkcji: zużycia energii, surowców oraz dostawy. Wiesz jak jeszcze możesz pomóc? Wybierając ekologicznie napędzaną rozrywkę.


Zapraszamy do przestrzeni E.FE.SO, gdzie świetnie spędzisz wolny czas. Dla nas troska o przyrodę to podstawa, a ekologiczne życie to codzienność!
Decyduj świadomie, wybieraj ekologicznie odpowiedzialny biznes!

Miej wpływ, żyj ekologicznie!